Plavání v bazénu

V Třebíčském bazénu Laguna organizujeme kurzy plavání pro děti s rodiči od 6 měsíců do 6 let věku dítěte. Plavání probíhá jedenkrát týdně a podle věku a dovedností jsou děti rozděleny do skupinek a také do malého nebo velkého bazénu.

V malém bazénu plavou děti od 6 měsíců do 2,5 let, ve kterém je voda vyhřátá na 29°C. Plavání probíhá ve středu a pátek v odpoledních hodinách, nebo v sobotu a neděli v ranních hodinách. Ve vodě je maximálně 9 dětí i s rodiči a vyškolenou instruktorkou, která Vás provází po celou dobu pobytu ve vodě.

Pro začátek se rodiče učí jak s dítětem manipulovat ve vodě, nácvik potápění, jak správně plavat na zádičkách a další techniky. Vše probíhá formou hry, aby to děti i rodiče bavilo a zaujalo.

Děti ve věku okolo jednoho roku se pod dohledem naučí vylézat sami z bazénu a zpátky skočit do vody. Další z jejich dovedností je správné vydechování do vody a lovení hraček s rodiči pod vodou. Následně je instruktorky pomalinku připravují na přechod do velkého bazénu, který je vždy pro dítě velkým krokem.

Ve velkém bazénu plavou děti podle dovedností od 2,5 roku do 6 let spolu s rodiči. Plavání probíhá v sobotu a neděli v dopoledních hodinách. Kurzy jsou zaměřené tak aby se děti hravou formou naučily základní plaveckým dovednostem.

S rodiči se učí základům splývání, skoku ze břehu, skoku z kolene, doplavání ke kraji, plavání s deskou a jiné. Po zvládnutí základů začínáme s výukou plaveckých technik (kraul, znak, prsa) a děti se postupně osamostatňují.

Kurzy nejsou tréninkem pro závodní plavce, ale pro děti a rodiče, kteří se chtějí hravou formou naučit nebát se vody a naučit se plavat.


Těší se na Vás Ditta a kolektiv plavaček